Fundusz Wsparcia i Program „Odchudzanie po Pandemii”


Fundacja Medycyny Stylu Życia to organizacja pozarządowa, działająca w obszarze biomed, której misją jest wdrażanie innowacyjnych metod leczenia i profilaktyki chorób.

Mamy na swoim koncie już kilka akcji popularyzujących profilaktykę zdrowia, w tym kampania Odchudzajmy dzieci.

W lutym 2022 roku Rada Fundacji podjęła uchwałę o uruchomieniu funduszu o wartości 2 mln zł przeznaczonego na dofinansowanie programów leczenia nadwagi po pandemii.

Fundusz Odchudzania Polaków Po Pandemii


Skuteczne leczenie uporczywej nadwagi i otyłości nie polega na katowaniu pacjenta na siłowni, czy wielomiesięcznym głodzeniu. To dobre metody dla osób szczupłych, które nie chcą przytyć. W wypadku osób, które od wielu już miesięcy, czy lat zmagają się z problemem nadwagi, musimy zrozumieć, że ich problemem jest choroba metaboliczna, a nie brak silnej woli.

Bez pomocy lekarzy i doświadczonych w leczeniu tej choroby specjalistów, pacjenci najczęściej nie są w stanie poradzić sobie z problemem. Szybko się zniechęcają, a choroba postępuje. Pojawiają się choroby współistniejące. Niech nie obrażają się trenerzy fitness, ale większość z nich, tych uczciwych, przyznaje, że pomóc mogą tylko tym, którzy są dość młodzi i jeszcze nie utyli zbyt wiele.


Pomoc w odchudzaniu


Pragnąc pomóc Polakom w korzystaniu z naukowo udowodnionych, skutecznych i sprawdzonych metod leczenia nadwagi, Fundacja Medycyny Stylu Życia postanowiła utworzyć specjalny fundusz o wartości 2 000 000,- zł z przeznaczeniem na wsparcie zdrowia Polaków i ich walki z uporczywą nadwagą i otyłością.

Przy współpracy z Centrum Medycznym VIMED, które od wielu lat specjalizuje się w stosowaniu innowacyjnych metod leczenia nadwagi i chorób cywilizacyjnych, opracowane zostały specjalistyczne programy diagnostyczne ze wsparciem od 295,- do 1314,- zł na osobę. Dofinansowanie dotyczy wyłącznie kompleksowych pakietów diagnostycznych, które mogą być podstawą do podjęcia leczenia.

Infolinia:

+48 22 201 90 71

(czynna od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00)


 

Odbierz dofinansowanie
leczenie nadwagiNABÓR TRWA!

Aby sprawdzić, czy przysługuje Ci dofinansowanie – wypełnij ankietę i sprawdź Twój wskaźnik BMI.

Już dziś zapisz się do programu Odchudzanie Po Pandemii (OPP) i skorzystaj z dofinansowania.

*Program potwierdzony Medalem Europejskim Business Center Club,

 

Najważniejsze korzyści płynące z udziału w programie OPP

 

Bez restrykcyjnych diet redukcyjnych i morderczych ćwiczeń fizycznych


Innowacyjna metoda odchudzania oparta na badaniach naukowych

 

Gwarantowany sukces w tempie dostosowanym do Twojego organizmu!


Radykalna poprawa zdrowia dzięki likwidacji ukrytych stanów zapalnych!

parallax background
 

Dla kogo
przeznaczony jest program OPP?


Program OPP jest skierowany do osób zmagających się z nadwagą i otyłością, a dofinansowanie przysługuje wszystkim osobom mieszkającym w Polsce.

Dostępność dofinansowań nie jest uzależniona od regionu zamieszkania – decyduje tylko kolejność zgłoszeń – (do wyczerpania środków funduszu).


Biorąc udział w programie, uzyskasz spadek masy ciała w zdrowy i całkowicie bezpieczny sposób pod opieką wykwalifikowanych specjalistów Centrum Medycznego VIMED i bez podejrzanych suplementów, czy kremów.

Wszyscy mieszkańcy Polski mogą skorzystać z programu OPP. Aby zapisać się do programu i skorzystać z dofinansowania, wypełnij formularz zgłoszeniowy i sprawdź, czy się kwalifikujesz.

Jeżeli tak, wybierz najbardziej odpowiedni dla Ciebie program, lub spotkaj się on-line ze specjalistą, który pomoże Ci w wyborze.

W czasie pandemii Polacy tyją na potęgę!


Częstość występowania otyłości rośnie dramatycznie i prognozy wskazują, że w najbliższych latach będzie jeszcze gorzej.

To tsunami nadwagi i otyłości dotyczy nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Jeżeli ten problem dotyczy Twojego dziecka, tym bardziej skorzystaj z tego programu, bo u dzieci efekty są jeszcze lepsze niż u dorosłych.

Dlaczego tyjemy?


Uporczywa nadwaga, a potem otyłość to nie efekt estetyczny, lecz przewlekła choroba metaboliczna, która zawsze łączy się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Najpierw znacząco obniża jakość życia, a potem skraca życie człowieka. Dzisiaj dysponujemy już zweryfikowaną wiedzą na temat przyczyn otyłości.

Na początku są to błędy związane ze stylem życia, głównie ze sposobem odżywiania i brakiem odpowiedniej ilości ruchu, a później przewlekły stan zapalny.

Nawet niewielka nadwaga, która utrzymuje się przez dłuższy czas niesie poważne konsekwencje zdrowotne, ekonomiczne i cywilizacyjne dla społeczeństwa i państwa. Cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, udary, wylewy, zawały, demencja i inne choroby przewlekłe związane są najczęściej z przewlekłą nadwagą i otyłością.


Pandemia uwięziła nas w domach, przykuła do komputerów i wywołała efekty nie tylko te, związane z zakażeniem SARS-Cov-2.


Nadmierne kilogramy pojawiły się nagle z powodu zmiany naszego stylu życia. Niestety nie odejdą równie nagle, ani nawet powoli, jeżeli im w tym nie pomożesz.

Pamiętaj, że jak wynika z wielu badań naukowych, prowadzonych w ostatnich latach, aktywność fizyczna, siłownie i kluby fitness to świetna profilaktyka nadwagi. Dla osób, które już zmagają się z otyłością, czy przewlekłą nadwagą, przygoda na siłowni prawie zawsze kończy się efektem jo-jo.

Niezmiernie trudno jest pozbyć się nadwagi i otyłości jak pokazują statystyki we wszystkich cywilizowanych krajach. Epidemia otyłości rozwija się pomimo podejmowanych środków, które okazały się nieskuteczne.

Uratuj swoje zdrowie i ciesz się zgrabną sylwetką

MOŻESZ POZBYĆ SIĘ NADWAGI
W ZDROWY I W 100% BEZPIECZNY SPOSÓB


Fundacja Medycyny Stylu Życia i Centrum Medyczne VIMED wychodzi naprzeciw Polakom, gwarantując im skuteczny, szybki i bezpieczny program odchudzający.

Program OPP to:

 • Utrata nadmiernej masy ciała w zdrowy i bezpieczny sposób, oparty na badaniach i dostosowany do Twojego organizmu
 • Stały dostęp do wiedzy specjalistów posiadających udokumentowane sukcesy w leczeniu nadwagi i chorób metabolicznych
 • Profesjonalna, kompleksowa, wieloczynnikowa terapia, która zapewnia brak efektu jo-jo oraz 100% gwarancja satysfakcji
 • Likwidacja przyczyn otyłości bez restrykcyjnych, wyniszczających diet czy morderczych ćwiczeń i marszobiegów.
47 000

tyle osób skorzystało z tej innowacyjnej metody odchudzania

500 000

tyle kilogramów zrzuciły osoby, które skorzystały z tej metody leczenia nadwagi

20%

taki procent dofinansowania otrzymasz na sfinansowanie najdroższych badań

2477

tyle gmin w całej Polsce bierze udział w projekcie

Weź udział w programie i przestań być częścią epidemii otyłości w Polsce!


parallax background

Źródla


 • https://vimed.pl/skuteczne-odchudzanie-czyli-jak-schudnac-dieta-czy-ruch/
 • Thomas, D M et al. “Why do individuals not lose more weight from an exercise intervention at a defined dose? An energy balance analysis.” Obesity reviews : an official journal of the International Association for the Study of Obesity vol. 13,10 (2012): 835-47. doi:10.1111/j.1467-789X.2012.01012.x
 • Aaron Carroll, To Lose Weight, Eating Less Is Far More Important Than Exercising More, „New York Times”
 • Kujala UMEvidence on the effects of exercise therapy in the treatment of chronic diseaseBritish Journal of Sports Medicine 2009;43:550-555.
 • Rimer J, Dwan K, Lawlor DA, Greig CA, McMurdo M, Morley W, Mead GE. Exercise for depression. Cochrane Database Syst Rev. 2012 Jul 11;(7):CD004366. doi: 10.1002/14651858.CD004366.pub5. Update in: Cochrane Database Syst Rev. 2013;(9):CD004366. PMID: 22786489.
 • Gemma Alderton, Obesity and inflammation Science 23 Oct 2020: Vol. 370, Issue 6515, pp. 419
 • Hansongyi Lee,*† In Seok Lee,‡ and Ryowon Choue*†Obesity, Inflammation and Diet, Pediatr Gastroenterol Hepatol Nutr. 2013 Sep; 16(3): 143–152.
 • Mohammed S. Ellulu,1 Ismail Patimah,2 Huzwah Khaza’ai,2 Asmah Rahmat,3 and Yehia Obesity and inflammation: the linking mechanism and the complications, Arch Med Sci. 2017 Jun; 13(4): 851–863.
 • Rosário Monteiro1 and Isabel Azevedo, Chronic Inflammation in Obesity and the Metabolic Syndrome
 • Carl Nathan, Epidemic Inflammation: Pondering Obesity, Molecular Medicine, 485–492(2008)
 • https://www.allure.com/story/weight-loss-secret-eat-less
 • https://medlineplus.gov/ency/patientinstructions/000385.htm
 • https://www.lifehack.org/363322/6-reasons-why-diet-more-important-than-exercising-for-weight-loss
Zapisz się